PARAGLIDING IN ALBANIA ! 1993-2018

Read more »

Bulgarian Yasen Nikolaev Neychev are winner in KORCA OPEN AIR

Korca Open Air 2017,22-24 December Yasen Nikolaev Neychev (BG) WINNER Hizdri Gubetini (KOS) 2nd place Mile Jovanoski (MK) 3rd place         Read more »

Korca Open Air 2017.Opening Ceremony.

Korca Open Air 2017, 22 December.Grand Hotel Palace Opening Ceremony   Read more »

KORCA OPEN AIR, 22 DECEMBER 2017

Read more »

RANA HEDHUN,PARAGLIDING,LEZHE

Ne Ranen e Hedhun ne Malin e Rencit me rrymat ajrore jug dhe jup perendim organizohen kurse dhe trainime me pilotet. Read more »

KORCA OPEN AIR 2017,SCHEDULE

SCHEDULE final Read more »

INAGUROHET TRAMPOLINA UNIVERSALE ne DAJT

Dajt,10 Dhjetor 2017.Me pjesemarjen e vecante te Kryetarit te Bashkise se Tiranes z.Erion Veliaj,Ministrit te Turizmit z.Blendi Klosi,Kryeatrit te Qarkut Tirane z. Aldrin Dalipi,Perfaqsuesit te kompanise Dajti Express z.Klajdi Malo,u konkretizua keshtu... Read more »

PRIZREN OPEN 2014,Kampionati 3 Kombetar Shqiptar,etapa 5

PRIZREN OPEN 2014,11-13 PRILL.ETAPA E 5.DISTANCE ILIR KAFAZI (ALB) FITUES XHELAL UKA (KOS) Vendi 2 AHMET SHALA (KOS) Vendi 3 Read more »

GOSTIVARI OPEN 2013,KAMPIONATI 3 KOMBETAR SHQIPTAR,Etapa 2

GOSTIVARI OPEN 2013,20-22 SHTATOR,ETAPA 2. HIZDRI GUBETINI (KOS) FITUES XHONATAN ISLAMI (ALB) Vendi 2 BASHKIM TOQANI (KOS) Vendi 3   Read more »

VLORA OPEN 2012,etapa e 6 e Kampionatit te 1 Kombetar Shqiptar

Vlora 2012.9-13 MAJ. Albania Open,etapa e 6 e kampionatit te 1 Kombetar Shqiptar ne distancen precizion. HIZDRI GUBETINI (KOS),KAMPION KOMBETAR 2011-2012 GEZIM STATOVCI (KOS),NENKAMPION KOMBETAR 2011-2012 XHONATAN ISLAMI (ALB),VENDI I TRETE 2011-2012... Read more »
Paragliding.al | Paragliding Albania |