Xhonatan Islami fitues i Kupes se Kombit 2021,Muhamet Malo CUP

DIVJAKE, 23 DHJETOR 2021. Nen nje konkurence te forte Pilotet e Kombit ishin pjesmares te Kupes se Kombit 2021. Nje gare e forte nga fillimi i raundit te 1 deri ne fund.... Read more »

Paragliding Albania, Aeronautika Shqiptare 26 years,1993-2019

Images from 1993-1999 Fre flying LLogara area, Tirana hills, Durres hills, Dajti mountain Read more »

ALBANIAN COAST TRIP 8, 1-8 October 2018 . 501 KM

OFFICIAL ALBANIAN COAST TRIP 8, 2018            501 KM 30 SEPTEMBER, ARRIVAL DAY to VELIPOJA BEACH Velipoja,Lagun (test) 1 OCTOBER, VELIPOJA,Shengjin,Tale,Kepi Rodonit,Kalaja Skenderbeut,Lalz,Rrushkull,Fshati Rinia,Durres,QERRET     120 KM 2... Read more »

SOUTH OUTDOOR FESTIVAL 2018 , IMAGES

Filluan fluturimet e sezonit veror ne Llogara. Skysports Albania ne fluturimet e fund Prilit dhe te South Outdoor Festival. 27-29 Prill. Skysports Albania +355 68 200 1900 [email protected] Aeronautika Shqiptare +355 69... Read more »

FOREVER TOMAS LEDNIK

Goodbye LEGEND,TOMAS LEDNIK. 02.02.2018 Read more »

Forever with US TOMAS LEDNIK

UNFORGETTABLE MOMENTS with Tomas Lednik in Albania Read more »

GJIRO OPEN AIR 2014,15-16 March Cross Country

Gjiro Open Air 2014,15-16 March. Gjirokaster. Cross Country 1.Ardall Celina (KOS), Winner 2.Ilir Kafazi (ALB) 2nd place 3.Hizdri Gubetini (KOS) 3rd place Read more »

PARAGLIDING IN ALBANIA ! 1993-2018

Read more »

SPORTISTI I VITIT 2017

Ne ambientet e Ministrise se Kultures me daten 10 Janar 2018 ora 18,30 do te shpallet sportisti me i mire i vitit i Federates Shqiptare te Aeronautikes.(lutemi veshja pantallona,xhaket,kemishe) DOC-20180109-WA000 DOC-20180105-WA001 Read more »

THE PARAGLIDING ALBANIAN INSTRUCTORS TEAM

AUTHORIZED BY CIVIL AVIATION AUTHORITY OF ALBANIA (AAC)   Read more »