PRISHTINA 2011, Kampionati 1 Kombetar Shqiptar.

PRISHTINA 2011,Etapa e 3 e Precizionit ne Kampionatin e 1 Kombetar Shqiptar,   HIZDRI GUUBETINI (KOS) FITUES VISAR GJIKOLLI (KOS) Vendi 2 SAMIR AGUSHI (KOS) Vendi 3 Read more »

PHOTO OF THE DAY,29 NENTOR 2017.DAJT

Read more »

KUPA E KOMBIT 2017 MUHAMET MALO CUP

XHONATAN ISLAMI (ALB) FITUES SILIAN ZANI (ALB) vendi 2 ARTION VRETO (ALB) vendi 3 Read more »

KUPA E KOMBIT DAJT 28-29 Nentor.fotot

Kupa e Kombit Muhamet Malo Cup,2017 po mbahet sot ne Dajt! jane ne gare 15 pilotet me te mire te disiplines se precizionit Kosove,Shqiperi.U kryen 4 raunde fluturimi. Read more »

DURRES 1995,fluturime nga fari.

1995 Durres. filluan dhe ne kete qytet nga Fari koder fluturimet e piloteve shqiptare. Read more »

ITALIA 1993 CASSINO,ATELIER DEL VOLO

Viti 1993. Shkolla italiane Atelier del Volo e z.Franco D’Aguanno ne Cassino beri te mundur kursin dhe pregatitjen profesionale te Alket Islamit ne fluturimet e lira me paragliding. Read more »

PARAGLIDING TANDEM ALBANIA ACTIVITY,1998,LLOGARA

Viti 1998 shenon dhe fillimin e fluturimeve dyshe me pilote shqiptare ne vendin tone.Llogaraja u be epiqendra e ketyre aktiviteteve duke zgjeruar qe na ate kohe dhe sezonin e frekuentimit te kesaj pjese... Read more »

ALBANIA OPEN 2004

LLOGARA-SHASHOCE VLORA Read more »

DAJTI TAKE-OFF, HISTORY

Fluturimet ne malin e Dajtit e kane zanafillen ne vitin 1994.(take off i vjeter ngjitur me Panorama Restorant) Mbas vitit 2007 u zgjodh nje vend tjeter per fluturim afer zones se Dajti... Read more »

ALBANIAN OPEN IMAGE

MISS ELIZA DISHKU,IMAGE 2017,9TH FAI WORLD CHAMPIONSHIP   MISS AURELA HOXHA,IMAGE 2016  MISS VALBONA SELIMLLARI,IMAGE 2015    Read more »
Paragliding.al | Paragliding Albania |