KUPA E KOMBIT 2020, MUHAMET MALO CUP, 18-20 Dhjetor

TROFEU QE KUSHTON 1000 EUR Me miratimin e dy Federatave Aeronautike te Shqiperise dhe Kosoves, si dhe me aprovimin e DAJTI EXPRES,Kupa e Kombit qe mban emrin Muhamet Malo, kete vit do... Read more »

Berati Open Air 2021, test fest, 14-15 November 2020

Nga datat 14 dhe 15 Nentor ne Berat, Federata Shqiptare e Aeronautikes organizoi fluturime test per garat e precizionit ne paragliding. Gjate ketyre diteve u kryen fluturime teke dhe fluturime dyshe, fluturime... Read more »

Fanol Shala from Kosovo winner of Albania Open 2020. 21st Edition ,Edi Leli Cup

U mbyll me sukses te plote ne Vlore Albania Open 2020 edicioni i 21. rreth 30 pilote pjesemares ne kete kompeticion garuan per dy dite 23-24 Tetor ne 6 raunde ne garen... Read more »

Forever Fatos Gerxhalliu

Shprehim Ngushellimet e Sinqerta per ndarjen nga jeta te Fatos Gerxhalliut.Komuniteti i sporteve te ajrit ne Kombin tone eshte ne zi. Me pikellim te madh mbetemi ne kete situate te ndarjes se... Read more »

Llogara Air Games 2020, 14-16 Shtator, etapa e 1 e precizionit. Kampionati i 9 Kombetar, Trofeu Artan Venhari.

TROFEU ARTAN Read more »

Korca Open Air 2020

11-12 December 2020 Read more »

Llogara AIR GAME ACRO

Read more »

Application form Coast Trip 10

Read more »

SPORTISTI I VITIT 2019

Xhonatan Islami sportisti me i mire i 2019 Arber Xhaja renditet i 2 Brerian Brace renditet i 3 Ne ambientet e Restorant Delano, Federata Shqiptare e Aeronautikes zvilloi ceremonine e Sportistit te... Read more »

Albania Open Fest 2020, 4-10 May,Vlora, 21 edition !… the event will be postponed due to Global Pandemic

The event will be postponed due to Global Pandemic, Covid-19 Approved by NAC Albania 1 Place – Ozone wing Golden Lady – 500 eur Read more »