FANOL SHALA shpallet KAMPION KOMBETAR per vitin 2020,ne precizion. Kampionati 9 Kombetar Shqiptar.

FANOL SHALA (Kos) KAMPION KOMBETAR

XHONATAN ISLAMI (Alb) vendi dyte

HIZDRI GUBETINI (Kos) vendi trete

Barat 19-20 DHJETOR 2020

Me nje pjesemarje te madhe pilotesh u zhvillua ne Berat Kupa e Kombit, trofeu Muhamet Malo, si dhe etapa e fundit e Kampionatit te 9 Kombetar Shqiptar ne prtecizion Korca Open Air.

Mbas nje garimi shume dinjitoz ne 8 raundet e zhvilluara piloti nga Prishtina Hizdri Gubetini rremben gjithcka i del perpara, trofeun Jorgji Zallemi, Kupen e Kombit Muhamet Malo, Korca Open Air 2020.

Rezultati i kesaj gare i mjaftoi pilotit nga Obilici Fanol Shala te shpallej me merite Kampion Kombetar Shqiptar ne edicionin e 9.

Ne kete event nderkombetar Fai class2. moren pjese dhe pilote nga Maqedonia e Veriut. Per organizimin e ketij eventi falenderojme Bashkine Berat, Hotel Gega dhe Pilot.al te cilet ndihmuan financiarisht ne realizimin me sukses te plote.

Recommended For You

About the Author: alket islami