KUPA E KOMBIT 2018 . TROFEU MUHAMET MALO, Triumfon Ozone Atom3

1-2 DHJETOR 2018 

KUPA E KOMBIT, TROFEU MUHAMET MALO 

XHONATAN ISLAMI  (ALB)  FITUES

HIZDRI GUBETINI  (KOS) VENDI 2

ARBER XHAJA (ALB) VENDI 3

 

REZULTATI ZYRTAR

Nje gare e mrekullueshme per dy dite me radhe ku u realizuan 6 raunde fluturimesh.

 

Si cdo vit Kupa e Kombit midis dy Federatave Aeronautike  Shqiperi Kosove, organizohet ne Malin e Dajtit ne disiplinen e precizionit.Kete vit parashikohet nje pjesmarje mbi 40 pilote dhe gara do te zhvillohet ne dy dite, 1-2 Dhjetor 2018.

Kjo Kupe ka si suport te pervitshem Kompanine Dajti Expres, dhe per nder te themeluesit dhe drejtuesit te ketij grupi, z. Muhamet Malo, i ndare nga jeta disa vite me pare, ky aktivitet mba emrin TROFEU MUHAMT MALO.

FITUESI I KUPES SE KOMBIT dhe kete vit do te kete shperblimin e trofeut 1000 eur

 

 

Recommended For You

About the Author: alket islami