TIRANA OPEN AIR,14 MARCH 2018, AIR SHOW

Read more »

HAPPY BIRTHDAY ARBER HAXHIA

Happy Birthday Arber Haxhia 08 02.1988   Read more »

KUPA E KOMBIT 2014,28-29 NENTOR,DAJT

KUPA E KOMBIT 2014,28-29 Nentor,u mbajt ne malin e Dajtit me disiplinen e distances (kohe qendrimi ne ajer). Hizdri Gubetini, (KOS) FITUES Artion Vreto, (ALB) vendi 2 Xhonatan Islami, (ALB) vendi 3 Read more »

TIRANA OPEN AIR 2018,AIR SHOW,PG CROSS COUNTRY

Ne vititn Jubilar te 25 vjetorit te Aeronautikes Shqiptare,do te organizohet nje Air Show mbi Tirane dhe nje gare Cross Country ne Malin e Dajtit. info@paragliding.al Read more »

HAPPY BIRTHDAY JONATHAN ISLAMI

Happy Birthday Jonathan Islami. 17.12.1996 2010 2017 Read more »

INAGUROHET TRAMPOLINA UNIVERSALE ne DAJT

Dajt,10 Dhjetor 2017.Me pjesemarjen e vecante te Kryetarit te Bashkise se Tiranes z.Erion Veliaj,Ministrit te Turizmit z.Blendi Klosi,Kryeatrit te Qarkut Tirane z. Aldrin Dalipi,Perfaqsuesit te kompanise Dajti Express z.Klajdi Malo,u konkretizua keshtu... Read more »

PHOTO OF THE DAY,29 NENTOR 2017.DAJT

Read more »

KUPA E KOMBIT DAJT 28-29 Nentor.fotot

Kupa e Kombit Muhamet Malo Cup,2017 po mbahet sot ne Dajt! jane ne gare 15 pilotet me te mire te disiplines se precizionit Kosove,Shqiperi.U kryen 4 raunde fluturimi. Read more »

DAJTI TAKE-OFF, HISTORY

Fluturimet ne malin e Dajtit e kane zanafillen ne vitin 1994.(take off i vjeter ngjitur me Panorama Restorant) Mbas vitit 2007 u zgjodh nje vend tjeter per fluturim afer zones se Dajti... Read more »

TROFEU MUHAMET MALO- 1000 €

KUPA E KOMBIT ne Disiplinen Precizion 28-29 Nentor 2017. Dajt! MUHAMET MALO CUP. 1000 € Read more »
Paragliding.al | Paragliding Albania |