Kalendari i Kampionatit te 9 Kombetar Shqiptar, Artan Venhari

Ne Prizren me dt 4 janar 2020 u organizua takimi midis dy Federatave Aeronautike Kosove,Shqiperi per caktimin e datave dhe garave te Kampionatit te 9 Kombetar Shqiptar. Ne menyre unanime u vendos... Read more »

LLOGARA AIR GAMES 2019

TANDEM FLIGHTS LLOGARA-PALASA-DRYMADES +355 68 200 1900 +355 69 222 1111 +355 68 2222211 info@skysports.al info@paragliding.al Read more »

FOREVER WITH US

Gjithmone do te jene mes nesh ne fluturim 4 yje qe nuk jetojne me. Tomas Lednik – legjenda e Albania Open ne vite. Xavier Murillo – fitues i Albania Open 2002 Zsuzsanna... Read more »

Ligji i ri i sportit,permiresim i statutit te FSHAir

dt 29.03.2019 Ne mbledhjen e gjere te piloteve te Federates Shqiptare te Aeronautikes u diskutua dhe u votua per ndryshimet dhe rregullimet e statutit te ri te Federates Shqiptare te Aeronautikes,bazuar dhe... Read more »

KUPA E KOMBIT, Kosove, Shqiperi. FITUESIT nder vite.

2014 1.Hizdri Gubetini (Kos) Fitues 2.Artion Vreto (Alb) 3.Xhonatan Islami (Alb) 2015 1.Xhonatan Islami (Alb) Fitues 2.Hizdri Gubetini (Kos) 3.Silian Zani (Alb) 2017 1.Xhonatan Islami (Alb) Fitues 2.Silian Zani (Alb) 3.Artion Vreto... Read more »

DIVJAKA SPORTS CENTER

Fluturime me tandem paragliding dhe tandem paratike Aeronautika Shqiptare ne bashkepunim me Divjaka Resort , Bashkine Divjake dhe Parkun Kombetar te Divjakes ka filluar nje projekt te madh per te ardhmen e... Read more »

20 years Albania Open. 8-11 May 2019, Vlora , live RTSH HD1,

ACCOMMODATION and Registration in New York Hotel.Vlora8 May 2019 Opening ceremony 19.00 The biggest and most important event of air sports activity in Albania.The Celebration of 20th anniversary in 2019 will be a great event... Read more »

GJIRO OPEN AIR 15-17 MARCH, PG ACCURACY FAI Class 2 event. The Winners!

LAJMI I FUNDIT . LAST NEWS Borjan Jovanoski (N.Macedonia) . WINNER . Blerian Brace (Albania) 2 place Sidrit Deda (Albania) 3 place GJIRO OPEN AIR 2019 . VIDEO-DRON GJIRO OPEN AIR PG... Read more »

Albanian Air Games 1, Korca 7-9 June 2019. WINNERS, VULA,CELINA,VRETO

SHKUMBIN VULA (KS) . WINNER ARDALL CELINA (KS) . 2 PLACE ARTION VRETO (ALB) . 3 PLACE Read more »

11 Vjetori i Pavaresise se Kosoves, festohet dhe me skuadriljen e Kombit

Event spektakolar ne kuader te 11 vjetorit te Kosoves se lire. Federata Aeronautike e Kosoves organizoi nje show me pilote nga i gjithe Kombi me fluturime me Paramotore mbi Prishtine ne mbyllje... Read more »