ALBANIAN COAST TRIP 12, VITTORAZI CUP

PARAMOTOR EVENT – 1-8 NOVEMBER 2022, VELIPOJA – DURRES – DIVJAKA – VLORA – BORSHI – SARANDA – BUTRINTI Read more »

Xhonatan islami fiton PGAEC ne Britanine e Madhe.

Nen nje konkurence dhe gare te luftuar deri ne fund, piloti shqiptar i Aeroclub Durres, Xhonatan Islami fiton etapen e pare te PGAEC 2022. u zhvilluan 8 Raunde te cilat ishin te... Read more »

Gjiro Open Air XC Fai Class2

Gjirokastra 26-27 Mars 2022 Shkumbin Vula (Kos) Fitues Ardall Celina (Kos) 2 Gerhard Depner (Ger) 3 100 km Gare ne Gjiro Open Air. Triumfon gjakovari Shkumbin Vula. Kampioni ne fuqi i Kampionatit... Read more »

ADAM SPIRKOSKI (NMK) is WINNER of BERATI OPEN AIR 2022

Matjaz Sluga (SLO) vendi 2 Xhonatan Islami (ALB) vendi 3 Me nje pjesemarje rreth 50 pilote dhe nen nje gare shume te forte, sportisti nga NMK Adam Spirkoski arriti te fitoje trofeun... Read more »

Divjaka Air Show, 12.02.2022

Ne plazhin publik te Divjakes u zhvilluar te Dielen e dates 12, nje aktivitet me disa klube anetare te Federates Shqiptare te Aeronautikes. Aeroclub Durresi, Aeroclub Tirana dhe Aeronautika Shqiptare, Air cadet... Read more »

KALENDARI EVENTEVE 2022,SHQIPERI – KOSOVE

Ne daten 1 Shkurt 2022 ne qytetin e Suharekes ne restorant DONI , u zhvillua TAKIMI MIDIS DY FEDERATAVE AERONAUTIKE KOSOVE,SHQIPERI per caktimin e garave te vitit 2022. Read more »
Berati Open Air

BERATI OPEN AIR, 11-13 MARCH 2022

FAI CLASS 2 ACCURACY PARAGLIDING EVENT https://civlcomps.org/event/berati-open-air-2022 ACCOMMODATION in GEGA HOTEL, www.hotelgega.com, [email protected] SINGLE ROOM, (with brcfs) 25 EUR ROOMS 2 BEDS or MATRIMONIAL, (with brcfs) 35 EUR THE PROGRAM PARTICIPANTS 1.George... Read more »

Bashkepunim midis Komitetit Olimpik Kombetar Shqiptar dhe Federates Shqiptare te Aeronautikes

Nje takim i rëndësishëm, dt 17 Janar 2022, midis Federatës Shqiptare te Aeronautikes dhe Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar. PERPARESI Ekipi KombëtarPARTNERITET ne AktiviteteSPORTISTI I VITIT. RISI ne kurorezim ne KOKSH Read more »

Xhonatan Islami fitues i Kupes se Kombit 2021,Muhamet Malo CUP

DIVJAKE, 23 DHJETOR 2021. Nen nje konkurence te forte Pilotet e Kombit ishin pjesmares te Kupes se Kombit 2021. Nje gare e forte nga fillimi i raundit te 1 deri ne fund.... Read more »

VETON SYLAJ, winner of KORCA OPEN AIR, IZ AIR CUP

With a fantastic result, 000, 002, 002, 003 the pilot from Suhareka wins Korca Open Air,IZ AIR CUP. I dedicate it to my teacher,Hizdri Gubetini, said the winner of this trophy, Read more »