VETON SYLAJ, winner of KORCA OPEN AIR, IZ AIR CUP

With a fantastic result, 000, 002, 002, 003 the pilot from Suhareka wins Korca Open Air,IZ AIR CUP. I dedicate it to my teacher,Hizdri Gubetini, said the winner of this trophy, Read more »

The Albanian NATION lost the first violin of Paragliding.

Read more »

KORCA OPEN AIR 2021

IZ AIR CUP, in MEMORY OF HIZDRI GUBETINI 17- 19 DECEMBER The last event of the YEAR ! FAI CLASS 2 EVENT & Super final of 10th Albanian National Championship WELCOME DINNER... Read more »

Xhonatan Islami ne Top 10 ne BOTE. 11th FAI PGA CHAMPIONSHIP. 7-16 Tetor 2021, Prilep NMK

Nen nje situate atmosferike jo te volitshme, ne Prilep te Maqedonise se Veriut u mbajt Kampionati i 11 Boteror i Fluturimeve te lira ne precizion me paragliding. Moren pjese rreth 130 pilote... Read more »

ALBANIAN Paragliding National TEAM

11th FAI World Paragliding Accuracy Championship, Prilep NMK Lorina Haxhiaj Artion Vreto Arber Haxhiaj Arber Xhaja Blerian Brace Xhonatan Islami Read more »
Coast trip Albania

Albanian Coast Trip 12

Entry fee : 100 EUR Read more »

Suhareka FESTARI Open 2021, Xhonatan Islami fitues.

HIZDRI GUBETINI (KOS) vendi 2 VALERY TZVETANOV (BUL) vendi 3 Nen nje organizim shume cilesor u zhvillua ne Suhareke nga data 25-26 Shtator, Festari Suhareka Open 2021, me pjesemarje te larte rreth... Read more »

DIVJAKA MASTER 1

Ne daten 17 Qershor u zhvillua Master 1 me pilotet pretendente per ekipin Kombetar Shqiptar. Ne kete test moren pjese pilotet : Arber Xhaja, Klement Doda, Sidrit Deda, Silian Zani, Xhonatan Islami... Read more »

AKADEMIA VERORE E FLUTURIMEVE,4-10 KORRIK regjistrohu online.

GJIROKASTER Ne Aerodromin e qytetit do te jete kursi 7 ditor i te rinjve dhe te rejave qe jane regjistuar per kurset per fluturimet me paragliding. Jane 6 te apasionuar nga qyteti... Read more »

KARTONI JESHIL

PER TE GJITHE PILOTET QE DUAN TE FLUTUROJNE ME PASAGJERE. Dokument shume i rendesishem per pilotet e fluturimeve me pasagjere. Read more »